קופל ראם מתקדמת אל המחר ומפתחת מוצרים רספונסיבים אשר מאפשרים לארגון “חיבור” ישיר לעובדיו בכל מקום ובכל זמן.

צור קשר

הבית של העובדים: על הקמת פורטל עובדים

הקמת פורטל עובדים

 

במידה שתראו את עובדיכם גולשים בזמן העבודה באתרי קניות, אקטואליה או בידור, סביר כי תתכווצו מחוסר נוחות. ובמידה שתראו אותם גולשים בפורטל העובדים הארגוני? תנשמו לרווחה ותחייכו לעצמכם. הפורטל הארגוני בונה גשר בין העובד לארגון, משפר את איכות התקשורת, וכל עוד הוא מתוכנן נכון הוא גם יכול לחסוך בכוח אדם. 

 

הבית של העובדים- על הקמת פורטל עובדים

 

בעוד אתרי תדמית ועמודי נחיתה מעניקים ערך ללקוחות, הפורטל נועד להעניק ערך רב לאלו שחתומים על הישגי הארגון: העובדים. מדוע כדאי להשקיע בפרויקט הקמת פורטל עובדים?

 

 

  • העובד מקבל נגישות למידע 24/7 ומכל מקום
  • תקשורת מהירה ויעילה בין מחלקות ועובדים
  • כל עובד יכול לצפות ב-LIVE בנתוניו האישיים
  • ביסוס והטמעה של שפה ארגונית
  • חיזוק תחושת השייכות לארגון

 

 

איזה מידע יוכלו העובדים לקבל ולשתף בפורטל?

 

הפורטל מחבר את העובד לארגון, זוכרים? לפניכם, מספר דוגמאות למידע שיוכל העובד לקבל ולשתף: 

 

  • היכרות עם המבנה הארגוני – קליטת עובד חדש מבוססת בין היתר על הצגת המבנה הארגוני בפניו. עם זאת, אין זה ריאלי לדלג בין חדרים ולקפץ בין קומות לטובת הצגה פרונטלית. לשמחתכם, אל הפורטל הארגוני ניתן להכניס “אילן יוחסין ארגוני” המציג את בעלי התפקידים השונים, המחלקות ומספר העובדים בהן וכן הלאה.
  • שעות העבודה של העובד – כל עובד בארגון מחויב לתת X שעות עבודה בשבוע / חודש. בעבר, עובדים תיעדו את השעות ידנית (וגם היו פותחים מחשבון בכדי לחשבן). כיום לעומת זאת, ניתן לצפות בנתונים בלחיצת כפתור. בפורטל הארגוני של Kopel Reem, יוכלו העובדים לצפות אונליין בדיווח שעות העבודה שלהם וכך להבטיח שהם עומדים בציפיות ודרישות המנהלים.
  • יתרת ימי חופשה ומחלה – להגיע פיסית אל מחלקת משאבי האנוש בכדי לקבל מידע אודות ימי חופשה ומחלה? השנה היא 2022! עם הקמת פורטל עובדים, כל עובד יוכל בקליק לצפות במידע האישי שלו. ומה יוצא מזה? לעובד: חוויית צריכת מידע. למחלקת משאבי האנוש: צמצום מספר הפניות בנושאים אלו = הקלה על העומס = פנאי לעסוק במה שבאמת חשוב.
  • הגשת בקשה למנהל – התקשורת הישירה בין עובדים ומנהלים מבורכת ויש לשמר אותה. עם זאת, בכל הקשור ל”טופסולוגיה”, אין כל סיבה להטריח את העובדים והמנהלים (קל וחומר כשעובדים מהבית / מודל היברדי). דרך הפורטל, יוכלו העובדים להגיש בקשות למנהליהם, להתעדכן בסטטוס הבקשה ואפילו לצפות בהיסטוריית הבקשות שלהם.

 

מה עושים לפני הקמת פורטל עובדים? מתנסים בו כמובן

 

אנחנו יכולים להמשיך ולספר לכם על נפלאותיו ואיכויותיו של הפורטל. עם זאת, אנחנו גם יכולים להציע לכם להתנסות בו וזה בדיוק מה שנעשה ברגע זה: לחיצה על הקישור “להתנסות בפורטל” כאן בדף הבית שלנו, תוביל אתכם אל עמוד בו יוצג בפניכם עמוד ראשי של פורטל. התנסו, השתעשעו, העריכו את חווית השימוש שלכם וזכרו כי גם הארגון שלכם ראוי לפורטל עובדים. 

 

אז מהי המשימה החשובה ביותר בלו”ז שלכם השבוע? הקמת פורטל עובדים עם Kopel Reem כמובן. לפרטים נוספים, התקשרו כעת – 072-330-1601

 

יצירת קשר

Contact Us

[contact-form-7 404 "Not Found"]

דילוג לתוכן