קופל ראם מתקדמת אל המחר ומפתחת מוצרים רספונסיבים אשר מאפשרים לארגון “חיבור” ישיר לעובדיו בכל מקום ובכל זמן.

צור קשר

ועל מודול טפסים לניהול עובדים מרחוק, שמעתם?

שמעתם על מודול טפסים לניהול עובדים מרחוק?

 

האם הייתם יכולים להעלות על דעתכם שתשלום הארנונה היה מותנה בהגעה פיסית לעירייה? מתי בפעם האחרונה (אם בכלל) ראיתם את סוכן הביטוח שלכם וחתמתם אצלו במשרד על טפסים? יתכן שהסיטואציות האלו שתיארנו נשמעות לכם כאילו שנלקחו מסרטים בשחור-לבן, אבל בפועל הייתה זו המציאות רק עד לפני כמה שנים. 

 

איך יתכן שבשנת 2022, כשלכם כלקוחות ניתנת האפשרות לבצע שלל פעולות מרחוק, לרבות חתימה דיגיטלית על טפסים, עובדים בהמון ארגונים עדיין נדרשים להגיע פיסית אל משרדים שונים בתוך הארגון? תשובה ל”תופעה” הזו אמנם אין לנו (שכן אין לה באמת הסבר או הצדקה), אך יש לנו פתרון שתוכלו גם אתם ליישם: מודול טפסים לניהול עובדים מרחוק!

 

ועל מודול טפסים לניהול עובדים מרחוק, שמעתם

מודול טפסים לניהול עובדים מרחוק

“להגיע למשאבי האנוש? אין צורך, שלח לי טופס דיגיטלי!”

 

לא יהיה זה מופרך לומר כי מחלקת משאבי האנוש היא המחלקה העמוסה ביותר בכל חברה. שלא כמו צוותים אחרים, צוות זה אחראי על כך הרבה שלבים ב”חייו של העובד”: גיוס, קליטה, ימי חופשה ומחלה, הוצאה להדרכות וקורסים, קידום, פרישה וכיוצא בזה. מכאן, שאם ישנה מחלקה שראוי להקל עליה מעט באמצעות הטכנולוגיה, הרי שזו המחלקה הזו.

 

מודול טפסים לניהול עובדים מרחוק, חוסך מהעובדים את הצורך בהגעה פיסית למחלקת משאבי האנוש, ואילו עובדי המחלקה יכולה לעסוק פחות ב”שירות לקוחות” ויותר במתן מענה ענייני-מקצועי. מי מרוויח? כולם כמובן. עבודה עם טפסים דיגיטליים היא ללא ספק הסטנדרט כיום, אך ישנם עדיין ארגונים בהם מקודשת ה”טופסולוגיה”.

 

עם שדרוג מהלכי העבודה באמצעות המודול, חווייתם של כל הנוגעים בדבר תשתדרג פלאים:

 

  • עובדים לא יטורטרו ולא יידרשו להגיע פיסית למשאבי האנוש (קל וחומר כשכיום מודל העבודה ההיברידי סופר נפוץ)
  • היעדר האינטראקציה האנושית במקרה זה מבורך, שכן מחלקת משאבי האנוש יכולה להגיב לבקשות מהר יותר

 

העובדים “עושים זאת בעצמם”: מודול טפסים לניהול עובדים מרחוק

 

בתקופת עבודתם, עובדים נדרשים לחתום על עשרות טפסים שונים. ניתן ורצוי (!) “להקליל” ולשדרג את חוויית החתימה עליהם, וניתן לעשות זאת עם הטמעת מודול טפסים לניהול עובדים מרחוק. ואיך זה עובד?

 

  • בטופס הרלוונטי מוגדרים מראש כל הפרטים שהעובד נדרש למלא. כלומר, אין כל חשש לפינג-פונג של שאלות-תשובות למחלקת משאבי האנוש 
  • ישנה אופציה לצרף לבקשה מסמכים רלוונטיים, וכך לקדם את הבקשה/הטיפול בטופס (כאמור, העובד לא צריך לקפוץ למחלקה למסור מסמכים ואישורים)
  • מחלקת משאבי האנוש מקבל את כל החומר מהעובד ויכולה לטפל בבקשתו במהירות 

 

“העובדים יוכלו למלא את הטפסים מהסמרפטון שלהם?”

 

איזו שאלה! ניהול עובדים מרחוק חייב להתחשב ולהישען על דפוסי השימוש של העובדים, ומסיבה זו חשוב שתהיה אפשרות למלא את הטפסים גם מהמכשיר החכם. וכך, בדרך לעבודה בבוקר או בחזרה מאימון הכושר בערב, יוכלו העובדים למלא את הטפסים ישירות מהמכשיר האישי ולשלוח לטיפול.

 

ניהול העובדים אמנם מתבצע מרחוק, אך השירות המצוין שהם מקבלים מעובדים אחרים בארגון דווקא מקרב ביניהם. למידע נוסף אודות מודול טפסים לניהול עובדים מרחוק, התקשרו – 072-330-1601

יצירת קשר

Contact Us

[contact-form-7 404 "Not Found"]

דילוג לתוכן