קופל ראם מתקדמת אל המחר ומפתחת מוצרים רספונסיבים אשר מאפשרים לארגון “חיבור” ישיר לעובדיו בכל מקום ובכל זמן.

צור קשר

מיון והשמה של עובדים באופן נכון – איך עושים את זה?

מיון והשמה של עובדים באופן נכון – איך עושים את זה?

 

בשעה טובה נפתח לכם תקן חדש! כמגייסים השואפים לקלוט לארגון את העובדים המקצועיים והאיכותיים ביותר, אתם נכונים להשקיע את כל שיידרש מכם. רגע לפני שאתם יוצאים לדרך במטרה לחפש (ולמצוא!) את “האחד”, אתגרו את עצמכם עם מענה על השאלה הבאה: האם אתם מבצעים מיון והשמה של עובדים באופן נכון? 

 

מיון והשמה של עובדים באופן נכון – איך עושים את זה?

 

משרה נחשקת, תנאים טובים וארגון המעודד למידה והתקמדות – כל אלו הכרחיים לטובת גיוס איכותי. עם זאת, אלו לבדם לא מספיקים. בכדי להבטיח מיון והשמה מניבים, עליכם להיצמד לאסטרטגיית עבודה סופר ספציפית. ועל מה אנחנו מדברים? 

 

מה זה בכלל אומר מיון והשמה של עובדים באופן נכון?

 

אתם משקיעים רבות באיתור, פנייה ומיון של מועמדים מתוך מוטיבציה ברורה: לקלוט את הטובים ביותר לארגון. השאלה שלבטח גם אתם שאלתם את עצמכם (ויותר מפעם אחת) היא: “האם יש משהו שאוכל לעשות בכדי להפוך את המיון יעיל יותר, כך שיהיה לי יתרון על פני מגייסים אחרים?”. אנחנו ב-Kopel Reem שמחים להיות אלו שישיבו לכם: התשובה היא כן. ומה תוכלו לעשות? להסתייע בתוכנת גיוס חכמה. 

 

לפני שנציג אותה בפניכם, הרשו לנו לשאול אתכם שאלה: האם אתם יכולים להעלות על דעתכם שב-2022, תכתבו בעט מסמך של עשרה עמודים? בוודאי שלא. אם כך, איך יתכן שעובדי משאבי אנוש ימיינו עשרות קורות חיים באופן ידני? אסטרטגיית עבודה שכזו לא רק מתישה ועלולה לגרום לשחיקה, אלא שהיא גם מעניקה יתרון למגייסים המתחרים שכן עובדים עם תוכנה. 

 

אנחנו מקווים שיש לכם במשרד מקום לעובדת נוספת, שכן מערכת גיוס עובדים של Kopel Reem מוכרחה לעבוד אתכם. מה המערכת יודעת לעשות, איך היא עשויה לייעל את עבודתכם וכך גם לשמור קרוב את המועמדים האיכותיים? 

 

  • המערכת יודעת לקלוט את קורות החיים שהתקבלו עבור משרה מסוימת
  • המערכת יודעת “לקרוא” את נתוני העובד מקורות החיים
  • כל קובץ קורות חיים שהתקבל מדורג בציון, כך שניתנת לכם הערכה באשר להתאמתו של המועמד למשרה ולארגון
  • המערכת מאפשרת לכם בקרה על מספר המשרות הפתוחות, כמה קורות חיים נקלטו עבור כל משרה, מספר המועמדים הרלוונטיים ועוד

 

 

תקשורת רציפה עם המועמד בשלבי המיון והקליטה

 

שלא תטעו לרגע: עבודה עם מערכת גיוס עובדים לא פוגעת באיכות הקשר עם המועמדים, אלא בדיוק להפך. מאחר שפעולות רבות מבוצעות אוטומטית ובהתאם להגדרות שלכם, לא יכול לקרות מצב שמועמד “מתפספס” (מה שבהחלט יכול לקרות כשהמיון והקליטה מתבצעים באופן ידני). מיון והשמה של עובדים באופן נכון נשען גם על תקשורת רציפה שנשמרת עם המועמד, ובאה לידי ביטוי בדברים הבאים:

 

  • שליחת זימון על ריאיון 
  • שליחת טפסים למילוי
  • עדכון המועמד על שלבים / סטטוס ועוד…

 

 

אז מתי בפעם האחרונה חשתם סיפוק ונהניתם מתהליך מיון והשמה של עובד? למקרה שאתם לא זוכרים, מערכת גיוס העובדים של Kopel Reem תצית בכם מחדש את תשוקת העשייה. לפרטים נוספים, התקשרו – 072-330-1601

 

 

יצירת קשר

Contact Us

[contact-form-7 404 "Not Found"]

דילוג לתוכן