קופל ראם מתקדמת אל המחר ומפתחת מוצרים רספונסיבים אשר מאפשרים לארגון “חיבור” ישיר לעובדיו בכל מקום ובכל זמן.

צור קשר

שימור עובדים בעידן הקורונה – קשה, אך אפשרי

גיוס עובדים אינו דבר פשוט. ושימורם? לא ממש קל. אם זה לא מספיק, במיוחד כאשר מדובר על גיוס או שימור עובדים בעידן הקורונה. ואכן, עובדים רבים מודעים למצוקת כוח האדם ממנה סובלים בחברות רבות (כן, גם ובעיקר בהייטק), ולא חוששים לרחרח במטרה למצוא הזדמנות ראויה. 

 

כלל המפתח בשימור עובדים הוא לא לחכות שעובד יציף את קשייו, אלא מראש לפעול על מנת למנוע אותם (או לכל הפחות, למזער אותם ככל הניתן). ואיך עושים את זה? עם אסטרטגיה ניהולית המכירה בערכו וצרכיו של העובד. 

 

שימור עובדים בעידן הקורונה

איך הפך שימור עובדים בעידן הקורונה כה מורכב?

 

העבודה במרבית הארגונים נשענת כיום על מודל היברידי – עבודה משולבת מהמשרד ומהבית. לא שיש בעיה עם המודל הזה, אלא שעלולות לצוץ בעיות כאשר הוא אינו מיושם כנדרש.

 

“הבעיות” באות לידי ביטוי בתחושה הסובייקטיבית של העובד כי הקשר בינו ובין מקום העבודה רופף, “אני עובד לבד ומרגיש בודד”, אווירת עבודה מנומנמת (בכל זאת, לבד במשרד הביתי), היעדר חברה וקשר אנושי-פרונטלי, ובהתאם – המוטיבציה ומצב הרוח הכללי, צונחים. 

 

כל אלו עלולים להוביל את העובד למסקנה כי “לא טוב לי”. כשלא טוב? פועלים על מנת לשנות. ואז, אותם עובדים שחשים כי חדוות העשייה-עבודה אצלם נמוכה עד אפסית, לא מהססים לבחון אפשרויות אחרות. מאחר שהם עובדים מהבית, הרי שגם פשוט יותר להתראיין לתפקידים חדשים בארגונים חדשים. התוצאה? גלי התפטרויות. 

 

איך תוכלו לשמר את העובדים היקרים לכם?

 

נוסחה של שימור עובדים בעידן קורונה ובכלל? אין. ומה כן יש? אסטרטגיות, כלים ופעולות שראוי שתאמצו ותיישמו. הדבר הגדול הזה שנקרא “שימור עובדים”, צריך להתבסס על כמה דברים עיקריים:

 

  • אל תעלימו עין, הביטו בעובדים שלכם – אל תחכו שהעובד יפנה אליכם או יניח על שולחנכם מכתב פיטורים. אתם מזהים שהמוטיבציה של העובד צנחה, הוא לא מעורב פעיל בישיבות וביצועיו אינם משקפים את כישוריו? זמנו אותו לשיחה פתוחה וכנה, ועודדו לשתף אתכם בתחושותיו. מניעה עדיפה תמיד מטיפול!

 

  • הקשבה ואפס שיפוטיות – עובד ששוקל לעזוב / מודיע על התפטרות, עושה זאת מסיבה מסוימת. לעתים תהיה זו שחיקה, פעמים רבות מיצוי מקצועי ולא אחת סביבת עבודה שאינה מיטיבה עמו. במידה שאתם נחושים לשמר את העובד, חשוב שתטפחו מולו הקשבה מלאה (!) ופעילה, הנשענת על הכלה ואפס שיפוטיות. לדוגמא: במקום “מדוע לא שיתפת קודם שכך אתה מרגיש?”, בחרו בניסוח אחר: “אני שמח שאתה משתף אותי. אני מתחייב לפעול על מנת לשנות את הרגשתך!” 
  • “שימור אישי” – שימור עובדים בעידן הקורונה ובכלל, צריך להתבסס על שימור במודל אישי. כלומר, הצעת שימור שתציעו לעובד אחד, לא בהכרח תתאים ו”תשביע” עובד אחר. עליכם להבין את נקודות הכאב של העובד ולענות עליהן! אחרת, לא תשמרו את העובד, אלא רק תעכבו את עזיבתו. 

 

גישות ניהוליות שעשויות לתרום לשימור העובדים שלכם:

 

  • גם במודל עבודה היברידי, חשוב להקפיד על עבודה בצוותים וישיבות יומיות/שבועיות
  • תגמלו את העובדים בשכר לו הם ראויים – בהתאם להכשרות, הניסיון המקצועי וההישגים שלהם
  • היו ראשונים לעודד את העובדים ללמוד ולהתפתח – ברמה המקצועית והאישית
  • תפשו את העובדים שלכם כשותפים מלאים ולא רק כ”זרוע המבצעת”
  • הבטיחו כי סביבת העבודה מפרגנת, מעצימה ומגבשת

 

למידע בנושא המערכות של kopelreem, שיתרמו לכם בניהול אפקטיבי של עובדיכם, התקשרו כעת – 072-3301601

יצירת קשר

Contact Us

[contact-form-7 404 "Not Found"]

דילוג לתוכן