קופל ראם מתקדמת אל המחר ומפתחת מוצרים רספונסיבים אשר מאפשרים לארגון “חיבור” ישיר לעובדיו בכל מקום ובכל זמן.

צור קשר

ניהול הון אנושי איכותי: ככה עושים את זה

ניהול הון אנושי איכותי

עובדה #1: בכל חברה וארגון ישנה מחלקת משאבי אנוש האחראית על ניהול ההון האנושי. עובדה #2: לא בכל החברות והארגונים, מחלקת משאבי האנוש מוכתרת כאיכותית. לשמחת עובדי המחלקה ומנהליהם, ובעיקר לשמחת עובדי החברה, ניהול הון אנושי איכותי הוא משהו שתמיד אפשר (ורצוי!) לעבוד עליו. אנחנו ב-kopel reem מאמינים שטיפוח מודעות ל-5 דברים בסיסיים-עיקריים יכול לעשות את ההבדל.

ניהול הון אנושי איכותי: ככה עושים את זה

ניהול הון אנושי איכותי: 5 הדברים שאף פעם לא מאוחר לעשות

ראשית, חשוב להדגיש: לנהל את ההון האנושי בחברה זו משימה לא פשוטה. בארגונים בהם מועסקים מאות ואלפי עובדים, המשימה הופכת אף מורכבת יותר. כידוע, איכות הניהול נקבעת על ידי המון גורמים: מהמשאבים העומדים לרשות מנהלי משאבי האנוש, “חופש הפעולה” לו הם זוכים, חלוקת תפקידים ברורה בין עובדי המחלקה וכן הלאה. איך שלא יהיה וכמעט בכל התנאים, יכולים עובדי המחלקה להקפיד על חמשת הדברים הבאים:

  • לזהות – את המועמדים המוכשרים ביותר המעוניינים לאייש משרות בארגון. למגייסים כוח אדיר ביד, שכן ההחלטות שהם מקבלים משפיעות על הארגון עצמו, אך גם על מסלול הקריירה של המועמדים השונים. את האתגר שבסינון מאות קורות חיים ניתן לצלוח בקלות עם מערכת גיוס העובדים של kopel reem. כשבוחרים את הטובים ביותר, מנהלים בצורה איכותית (!) הון אנושי איכותי (!).
  • לראות – בניהול כוח אדם אין רק שחור או לבן, אלא גם אפור. כל עובד הוא אינדיבידואל, וכשהמטרה היא ניהול הון אנושי איכותי יש לזכור זאת. משמעותו של “לראות” היא להתאים ולהציע לעובדים חוזה העסקה, הטבות, פתרונות ותנאים בגישה פרסונלית, וזאת בהתאם לצרכים, וותק, תפקיד וכיוצא בזה.
  • להקשיב – ניהול הון אנושי איכותי נשען גם (אולי אפילו בעיקר) על היכולת של עובדי המחלקה להקשיב: להיות פתוחים לביקורת, להכיל ולעבד אותה ולהשתפר דרכה.
  • להגיב – כמו עוד המון מחלקות בחברות, גם ממחלקת משאבי האנוש מצופה להיות בתנועה ולמידה בלתי פוסקות. רק כשהלמידה הינה חלק בלתי נפרד משגרת העבודה, קיימת היכולת להגיב לשינויים ולמגמות בעולם התעסוקה ומשאבי האנוש. לדוגמא: בעקבות הקורונה והשינויים שהביאה איתה, עובדים רבים כבר לא מוכנים להתפשר על מודל עבודה היברידי. לומדים את השינויים = מגיבים להם = לא נשארים מאחור.
  • ליזום – מונח לא מעט כל כתפיהם של מנהלי משאבי האנוש, זה נכון. ובכל זאת, ניהול הון אנושי איכותי מחייב את עובדי המחלקה ליזום, ולא ליפול לנוחות של עבודה “על אוטומט”. ומה זה אומר ליזום? בעיקר לא להוריד את הרגל מהגז, ולחשוב כל הזמן על הדבר הבא בתחום רווחת העובד, יצירת חווית עבודה וכן הלאה.

ניהול הון אנושי איכותי דורש המון ורחוק מלהיות פשוט. עם זאת, הודות למערכת משאבי האנוש של kopel reem, הוא יוכל להיות פשוט הרבה יותר. לפרטים נוספים, התקשרו – 072-330-1601

יצירת קשר

Contact Us

[contact-form-7 404 "Not Found"]

דילוג לתוכן