קופל ראם מתקדמת אל המחר ומפתחת מוצרים רספונסיבים אשר מאפשרים לארגון “חיבור” ישיר לעובדיו בכל מקום ובכל זמן.

צור קשר

onboarding – גיוס וקליטת עובדים לארגון באופן דיגיטלי

onboarding – גיוס וקליטת עובדים לארגון באופן דיגיטלי

ניהול משאבי אנוש בכללותו ותהליכי גיוס עובדים בפרט, מהווים את אבני היסוד של כל חברה, ארגון ובית עסק גדול הנדרש לקליטתם של עובדים חדשים באופן תדיר וקבוע, ולכן, בכל הארגונים, החברות והעסקים הגדולים, מושקעים משאבים רבים לצורך ניהול תהליכי גיוס וקליטת עובדים חדשים.

 

אחד מהאמצעים היעילים ביותר כיום ליישום תהליכי גיוס עובדים וקליטתם בארגון הוא באמצעות מערכת גיוס מקוונת המקצרת ומייעלת את כל תהליכי הגיוס, משלב קבלת קורות החיים ועד שלב קליטת העובד/ת בארגון.

 

מערכת on boarding מקיפה זו, מבוססת על תהליך סוציאליזציה ארגונית שהיא למעשה התרגום המעשי של המושג “אונבורדינג” (onboarindg) המתייחס לתהליך קליטת עובדים חדשים בארגונים, חברות ועסקים גדולים באופן דיגיטלי.

 

מערכת on boarding מקיפה

 

סוציאליזציה ארגונית – מה חשוב לדעת?

סוציאליזציה ארגונית היא למעשה המנגנון הארגוני באמצעותו עובדים חדשים נקלטים בארגון ודרכו הם רוכשים את הידע, הכישורים והמיומנויות הנחוצות להם על מנת להשתלב על הצד הטוב ביותר בתוך הארגון.

 

מנגנון זה נועד למנוע מצבים בהם קיימת תחלופה גבוהה של עובדים, דבר העלול לפגוע ביכולות הארגון. לפיכך, לאופן קיומו של תהליך ה- סוציאליזציה הארגונית, השפעה רבה על חווית העובד ואופן קליטתו במבנה הארגוני.

 

את תהליך הסוציאליזציה הארגונית ניתן ליישם כיום באופן דיגיטלי ובאמצעים מקוונים שחלקם נכללים בתוך מערכות גיוס עובדים מקוונות המאפשרות בין היתר: קיום הרצאות והדרכות מקצועיות באופן מקוון, הצגת קטעי וידאו, קיומם של מפגשי עבודה רשמיים באופן מקוון, הנגשת תכנים להדפסה ועוד. פעולות מקוונות אלו ונוספות ניתנות ליישום באמצעות אזור עבודה דיגיטלי לעובדים חדשים הנקלטים בארגון.

 

אזור זה מיושם באמצעות הקמת דף בית לעובדים חדשים באמצעותו ניתן להנגיש את כל המידע הנחוץ לצרכי קליטתו המיטבית של העובד בארגון.

 

onboarding - גיוס וקליטת עובדים לארגון באופן דיגיטלי

 

תהליך אונבורדינג (מערכת ONBOARDING) – מה זה כולל?

 

אזור ה- ONBOARDING הינו אזור עבודה דיגיטלי המיודע לצורך גיוס וקליטת עובדים חדשים דרך מערכות גיוס עובדים מקוונות, הכולל:

 

• אזור למידה באמצעותו העובד החדש לומד להכיר את פעילות, מטרות ויעדיו העסקיים של הארגון, נהלי העבודה בארגון ונושאים נוספים הנחוצים לצורך קליטת העובד בארגון.

• אזור שאלות ותשובות באמצעותו העובד הנלקט בארגון יכול להפנות שאלות לעובדי הארגון ולקבל מהם תשובות

• אזור פרופיל אישי באמצעותו העובד הנקלט בארגון יכול להציג את עצמו ולשתף את עובדי הארגון הקיימים בתחומי העניין השונים הקרובים לליבו וכדומה

 

ואזורים נוספים באמצעותם ניתן לבצע תהליך סוציאליזציה ארגונית המשפרת את תהליך קליטתו של העובד/ת בארגון.

כדאי גם לבדוק

 

גיוס וקליטת עובדים באופן דיגיטלי – למי מיועד התהליך?

הצורך בקליטת עובדים באופן דיגיטלי באמצעות פלטפורמה שמספקת מערכת on boarding מקיפה, מהווה כיום צורך הכרחי בכל ארגון, חברה ובית עסק גדול הנדרש לטובת תהליכים של קליטת עובדים חדשים באופן תדיר וקבוע, וזאת על מנת לקצר ולייעל תהליכים ארגוניים כגון: גיוס וקליטת עובדים חדשים.

מערכת onboarding – שאלות תשובות

מה זה תהליך “אונבורדינג” (Onboarindg)?

תהליך סוציאליזציה ארגונית שהיא למעשה התרגום המעשי של המושג “אונבורדינג” (onboarindg) המתייחס למערכת המבצעת תהליך קליטת עובדים חדשים בארגונים, חברות ועסקים גדולים באופן דיגיטלי.

איזה מרכיבים יש במערכת הקליטה ON-BOARDING של קופל ראם?

מערכת הקליטה On-Boarding של קופל ראם כוללת טפסים מקוונים, תהליכי Workflow, פרופילים ומסך שליטה.

האם המידע שהעובד ממלא עובר ביקורת?

בהחלט, המערכת יודעת להציג למשתמש משאבי אנוש את כל המידע לפני שהוא נקלט למערכת ורק לאחר אישור המשתמש המידע יקלט סופית במערכת.

האם אפשר לייצר דו שיח בין העובד לבין משאבי אנוש באמצעות המערכת?

בהחלט, ניתן להוסיף שדה שאלות/הערות בטופס ובאמצעות מנגנון ה"פינג-פונג" – מילוי-בדיקה-החזרה לתיקון וחוזר חלילה ניתן לייצר דו שיח בין העובד למשאבי אנוש.

האם ניתן לשתף בתהליך הקליטה עובדים מחוץ למשאבי אנוש?

כמובן, מנוע התהליכים Workflow הקיים במערכת מאפשר לשתף בתהליך גורמים שונים בארגון ולאו דווקא אנשי משאבי אנוש.

יש לכם שאלות נוספות? אנו בחברת קופל ראם פתרונות תוכנה לניהול הון אנושי נשמח לענות לכל שאלה או בקשה – צרו עימנו קשר!

יצירת קשר

Contact Us

[contact-form-7 404 "Not Found"]

דילוג לתוכן