קופל ראם מתקדמת אל המחר ומפתחת מוצרים רספונסיבים אשר מאפשרים לארגון “חיבור” ישיר לעובדיו בכל מקום ובכל זמן.

צור קשר

מה בודקים ואיך נערכים לקראת קליטת עובד חדש?

מה בודקים ואיך להערך לקראת קליטת עובד חדש?

 

קליטת עובד חדש היא “פרויקט” שהאחריות עליו מופקדת בידי שני גורמים: מחלקת משאבי האנוש והמנהל הישיר של העובד. הצלחת ה”פרויקט” מותנית בהיערכות יסודית ואחראית של כל אחד מהגורמים, וגם בשיתוף הפעולה והסנכרון ביניהם.

 

אחריותה של מחלקת משאבי האנוש היא להיערך עם טפסים לחתימה, לשמור על קשר ישיר ורציף עם העובד על לקליטתו, ולהיות גורם מתווך בינו לבין המנהל. ואחריותו של המנהל? להיערך מבחינה מקצועית בכל הקשור לעדכון הצוות באשר להגעתו ולגבש עבורו תוכנית חניכה-קליטה. 

 

מה בודקים ואיך נערכים לקראת קליטת עובד חדש?

קליטת עובד חדש – איך להיערך ומה חשוב לבדוק?

 

כשאתם מזמינים אליכם אורחים, אתם דואגים להיערך מראש: מנקים ומדגמים את הבית, מכינים או מזמינים אוכל טוב ואפילו מוציאים את הסרוויס החגיגי מהבוידעם. וכשמגיע אל הארגון בפעם הראשונה העובד החדש? גם אז נדרשת מכם היערכות – מעט שונה, אך חשובה לא פחות: 

 

  • פתיחת כרטיס עובד במערכת משאבי האנוש – כלל הזהב עם קליטת עובד חדש: את כל מה שאפשר לעשות לפני יום העבודה הראשון של העובד, רצוי וכדאי מאד לעשות. כך לדוגמא: במידה שאתם עובדים עם מערכת משאבי אנוש, פתחו לעובד כרטיס והחלו בקליטתו עוד לפני יום עבודתו הראשון. כך, יום הקליטה יהיה יעיל ו”זורם” יותר, ובעיקר יעניק לעובד את התחושה כי הוא כבר חלק מהארגון (“הפרטים שלי נמצאים במערכת, ציפו לי וידעו שאני אמור להגיע”).
  • “שלום, מדברים ממחלקת משאבי האנוש…” – מספר ימים לפני שהעובד החדש צפוי להתחיל את עבודתו, רצוי מאד (!) ליזום איתו שיחה טלפונית. במהלכה, התעניינו בתחושותיו, עוררו בו ציפייה, התעניינו בצרכיו והכילו את בקשותיו, ושתפו אותו במידע שעשוי להפחית את חוסר הוודאות לקראת מה שעתיד לבוא. כמו כן, כדאי להזכיר/ליידע את העובד באישורים שעליו להביא וטפסים שיהיה עליו לחתום. טוב לדעת: עם מערכת ניהול משאבי האנוש של Kopel Reem, תוכלו להתחיל קליטת עובד חדש לפני יום העבודה הראשון, בזכות האפשרות לחתום על טפסים מרחוק. 
  • תוכנית חניכת עובדים חדשים – בעולם אוטופי, העובדים החדשים היו מתחילים לבצע את עבודתם כמצופה מהם כבר ביום עבודתם הראשון. בפועל, זה לא ממש עובד ככה, ומכם ומהצוות הניהולי מצופה להיערך עם תוכנית חניכה מקצועית ומפורטת. אופציה אחת היא להצמיד לעובד החדש חונך שילווה וידריך אותו, אך ישנה אופציה נוספת והיא להשקיע בהפקת קורסי חניכה דיגיטליים לעובדים. 

 

דברים שעליכם לבדוק לפני יום עבודתו הראשון של העובד:

 

  • העובד יודע לאן ומתי להגיע ביום העבודה הראשון
  • המנהל מעודכן וזוכר (!) כי אמור להגיע אליו עובד חדש
  • עובדי הצוות/ארגון מודעים לכך שגויס עובד מחלקה חדש
  • אישור כניסה / כרטיס עובד – מוכנים ומוזנים במערכת גיוס עובדים

 

יום העבודה הראשון: עד כמה הוא משמעותי לעובד?

 

עד מאד, ומאחר שגם אתם עובדים בעצמכם אתם יכולים להבין מדוע. יום העבודה הראשון טומן בתוכו התרגשות אדירה אך גם חששות טבעיים. ככל שהקליטה תהיה מסודרת וחלקה, כך העובד יוכלו ליהנות מ”נחיתה רכה” והסתגלות מהירה – לארגון, לצוות ולתפקיד החדש. ואיך תוכנת ניהול משאבי האנוש של Kopel Reem תתרום לתהליך קליטת עובד חדש? התקשרו כעת – 072-3301601

 

יצירת קשר

Contact Us

[contact-form-7 404 "Not Found"]

דילוג לתוכן