קופל ראם מתקדמת אל המחר ומפתחת מוצרים רספונסיבים אשר מאפשרים לארגון “חיבור” ישיר לעובדיו בכל מקום ובכל זמן.

צור קשר

חזקים ביחד: על זיהוי חוזקות וחולשות העובד

על זיהוי חוזקות וחולשות העובד

 

עובדה: אין כזה דבר “עובד מושלם” וכל עובדי הארגון ניחנים בחוזקות ובחולשות. אמנם תוכלו להסתפק בעובדה היבשה הזו, אך מוטב שתעמיקו בחזקותיהם וחולשותיהם של עובדיכם.

 

אז מי מעובדיכם “חיה חברתית”, למי יש אנגלית ברמת NATIVE ומי סוחף ועשוי לרתום עובדים לעשייה?

 

על זיהוי חוזקות וחולשות העובד

זיהוי חוזקות וחולשות העובד: מדוע חשוב להעמיק בו?

 

ארגונים משתוקקים לעובדים שהם הרבה מעבר לאנשי מקצוע טובים. זו הסיבה שמגייסים ומגייסות מעריכים מועמדים גם לפי תכונות האופי, תחומי העניין, פרשנותם האישית לאירועים ואתגרים מסוימים וכן הלאה. במסגרת העמקת היכרותכם עם העובדים – בשלבי המיון ולאחר שנקלטו, הבטיחו כי אתם שמים דגש גם על זיהוי חוזקות וחולשות העובד. ואיך הוא יוכל לשרת אתכם?

 

  • חיזוק חיובי על החוזקות – בעוד רכבים זקוקים לדלק בכדי לנסוע, עובדים זקוקים לחיזוקים חיוביים בכדי להתמיד בעבודתם. כשמנהל מכיר בחוזקות של עובדיו, הוא יכול לחזקם חיובית ולתת להם את התחושה כי הם “נראים”. יש לכם עובד שהחוזקה שלו היא דיבור מול קהל? הציעו לו להעביר ישיבה או לנאום ביום הגיבוש, תוך הדגשה בפניו כי “אין מתאים ממך”.
  • לא לדרוך על יבלות – אין אדם שנהנה שדורכים על יבלותיו, וזו סיבה מספיק טובה לזהות ולהכיר את החולשות של העובדים. אם נמשיך בדוגמא שהצגנו קודם, הרי שלא יהיה כדאי לכפות על עובד ביישן עם פחד במה להעביר הרצאה לאלף איש. במידה שהעובד לא יצליח במשימה, הוא עלול לחוש תחושת כישלון אישית וזו תוביל לפגיעה משמעותית במוטיבציה. שימו לב מתי אתם מעודדים את העובדים לצאת מאזור הנוחות (מה שכמובן מאד מבורך), ומתי אתם דוחפים קצת יותר מדי.
  • ניהול יעיל – זיהוי חוזקות וחולשות העובד מאפשר לכם לקבל החלטות ניהוליות טובות יותר. לדוגמא: חלוקת משימות לצוות בהתאם לחוזקות של כל עובד (האחד טוב יותר ביחסי אנוש, השני “מתקתק” ניתוחי דו”חות ואילו השלישי מתרגם מסמכים מאנגלית לעברית במינימום זמן). 

 

איך תוכלו לזהות חוזקות וחולשות של העובדים?

 

בגדול, ישנן שתי שיטות אפשריות, כאשר אחת מאפשרת לכם “לדעת” ואילו השנייה מצריכה מכם באמת לזהות:

 

  • תשאול ישיר – השיטה הראשונה היא לשאול ישירות את העובד – בריאיון העבודה וגם לאחר שנקלט, מהן החולשות והחוזקות שלו. ישנה חשיבות אדירה לשאלה הזו, שכן המענה עליה מספק מידע שיכול להשפיע על החלטתכם אם לגייסו או לא. צאו מנקודת הנחה שעובדים לא תמיד יודעים להעיד על עצמם, כאשר חלקם יכולים לייחס לעצמם חוזקה / חולשה מסוימת, כאשר עין אובייקטיבית כלל לא תבחין בה. 
  • תצפיות – שיטה נוספת היא לתצפת על העובדים במהלך עבודתם. כמובן שאותה “תצפית” לא אמורה להיות סמויה בשום אופן, אלא שהכוונה היא להעריך את החוזקות והחולשות של העובדים בהתאם לתגובותיהם לסיטואציות מסוימות, הביצועים שלהם וכיוצא בזה.  

 

זיהוי חוזקות וחולשות העובד? באחריותכם. קליטת קורות חיים ושליחת הודעות אוטומטיות למועמדים? באחריות תוכנת גיוס עובדים של Kopel Reem.

 

לפרטים נוספים, התקשרו – 072-330-1601

 

יצירת קשר

Contact Us

[contact-form-7 404 "Not Found"]

דילוג לתוכן