קופל ראם מתקדמת אל המחר ומפתחת מוצרים רספונסיבים אשר מאפשרים לארגון “חיבור” ישיר לעובדיו בכל מקום ובכל זמן.

צור קשר

איך להיערך לקראת קבלת עובד חדש לעבודה?

 

איך להיערך לקראת קבלת עובד חדש לעבודה?

 

“אנחנו שמחים להודיע לך שהתקבלת לעבודה בארגוננו. התפקיד שלך!” – ברגע שאתם שולחים למועמד שראיינתם את ההודעה הזו, עליכם להתחיל להיערך לקראת קליטתו, כאשר קליטת עובד איכותית מותנית בכמה דברים: צוות משאבי אנוש, היערכות יסודית ותוכנה ייעודית לניהול כוח האדם. 

 

לא יהיה זה מופרך להגדיר את יום העבודה הראשון של העובד החדש כ”אירוע”. ואירועים מוצלחים? הם מותנים ב”הפקה” מקצועית ומתוכננת היטב וזהו הכלל שאמור להנחות אתכם: ככל שתיערכו בצורה יסודית יותר לקראת הגעתו של העובד החדש, כך הקליטה תהיה “חלקה” ונעימה יותר – לכם ובעיקר לו. 

 

איך להיערך לקראת קבלת עובד חדש לעבודה?

קבלת עובד חדש לעבודה – איך עליכם להיערך? 

 

אחרי שגייסתם את העובד בהצלחה, ברצונכם לקלוט אותו בהצלחה. ואיך עושים את זה? לפניכם, מספר דגשים חשובים:

 

  • “בעוד כשבוע יגיע אלינו מתלמד. אתה נבחרת לחפוף אותו” – גם במידה שהעובד החדש שעתיד להצטרף לארגון בעל ניסיון עשיר וצפוי לאייש תפקיד ניהולי, יש לחפוף אותו. בשבוע העבודה הראשון (ולעתים אף יותר), החופף ילווה את העובד החדש וילמד אותו את כל מה שהוא צריך לדעת: מהנהלים היבשים, דרך התרבות הארגונית ועד בעלי התפקידים איתם יעבוד במסגרת תפקידו. חשוב מאד לבחור חופף מספיק זמן מראש, כך שתינתן לו האפשרות להיערך בהתאם לקראת קליטתו של העובד החדש (מבחינת לו”ז פגישות וביצוע משימות, גיבוש תוכנית עבודה וכן הלאה)
  • היערכו עם ה”טופסולוגיה” הנדרשת – אין עוד מישהו שיודע טוב יותר מכם, אלו העוסקים במשאבי האנוש, כי קבלת עובד חדש לעבודה נשענת גם (ואולי אפילו בעיקר) על “טופסולוגיה”. בכדי לייעל את התהליך, הכינו מראש את הטפסים הרלוונטיים לעובד. הודות לתוכנות מתקדמות כמו זו שאנחנו ב-Kopel Reem מציעים, יכול העובד לחתום על כל הטפסים באופן מקוון.  
  • תוכנית עבודה מסודרת ותיאום ציפיות – לרוב, העובדים החדשים נקלטים כ”מתלמדים”. מכאן, שהציפיות מהם בהתאם. מסגרת עבודה מפרה ויעילה (!) לעובד החדש, מותנית בגיבוש תוכנית עבודה מסודרת לתקופת ההתלמדות. בין היתר, יש להגדיר מראש את שעות העבודה, מודל העבודה, ציפיות מקצועיות, יעדים וכיוצא בזה.
  • “ברוך הבא!” – העובד החדש השאיר עליכם רושם בראיון העבודה? עכשיו תורכם להשאיר רושם עליו. קבלת עובד חדש לעבודה מחייבת (!) אתכם בקבלת פנים חמימה ומחבקת שתשקף לעובד שהוא רצוי ושציפיתם להגעתו. היופי חבוי בדברים הקטנים, כך שאין כל סיבה להפיק “אירוע”, אלא שמתנה קטנה שתמתין לו ליד עמדת העבודה שלו תעשה את העבודה. אלו הם הדברים הקטנים המשפיעים בענק על שביעות הרצון של העובד ושימורו לאורך זמן.

 

קבלת עובד חדש לעבודה אמנם משמחת, אך היא גם דורשת מכם לא מעט. בדיוק בגלל זה אנחנו ב-kopel reem פיתחנו את מערכת ניהול משאבי אנוש שתקל עליכם את מלאכת הקליטה. לפרטים נוספים ומידע על מערכת הגיוס שלנו, התקשרו – 072-3301601

 

יצירת קשר

Contact Us

[contact-form-7 404 "Not Found"]

דילוג לתוכן