קופל ראם מתקדמת אל המחר ומפתחת מוצרים רספונסיבים אשר מאפשרים לארגון “חיבור” ישיר לעובדיו בכל מקום ובכל זמן.

צור קשר

איך למצוא עובדים טובים?

נוסחה מדעית למציאת עובדים טובים אולי אין, אך 3 דגשים לפיהם תוכלו לבסס את תהליכי הגיוס, יש!

 

בהנחה שיצא לכם לשאול את עצמכם (ויותר מפעם אחת) “איך מוצאים עובדים טובים?”, לפניכם התשובה המלאה:

 

1. רוצים למצוא עובדים טובים? דעו מה אתם מחפשים

 

המשותף לכל בעלי העסקים באשר הם? כולם, ללא יוצא מן הכלל, רוצים למצוא עובדים טובים ולהעסיק אותם! בכדי שתוכלו למצוא עובדים טובים, עליכם להגדיר תחילה בפני עצמכם מה אתם בכלל מחפשים. ככל שתאפיינו יותר לעומק את “הקווים לדמותו של העובד המושלם”, כך תוכלו להעריך בצורה נכונה יותר את המועמדים השונים ולזהות את אלו שנכונים לכם ולעסק.

 

הסתפקות בהגדרה “עובד טוב”? ככל הנראה לא תניב לכם גיוסים איכותיים. חשוב שתגדירו בפני עצמכם את הדברים אותם אתם מצפים למצוא במועמדים:

 

  • ההשכלה האקדמית שלהם
  • מוסד הלימודים בו רכשו אותה
  • הניסיון המקצועי שלהם / תפקידים קודמים שביצעו
  • תכונות אופי מסוימות וכן הלאה…

 

2. כן, גם אתם צריכים למכור את עצמכם

 

והנה דבר שחשוב לזכור: לכם אין עליונות על המועמד, ואילו למועמד אין עליונות עליכם. כלומר, אתם שווים! כל אחד מהצדדים צריך ורוצה למכור את עצמו, ואילו כל אחד מהצדדים גם בעמדה בה הוא בוחן את הצד השני. מציאת עובדים איכותיים מותנית בראש ובראשונה ברושם ראשוני טוב – כזה שתשאירו על המועמד. זכרו כי עובדים טובים בוחנים מספר הצעות במקביל, כאשר במרבית המקרים הכוח יהיה בידיים שלהם והם אלו שיצטרכו לבחור את המקום המועדף עליהם. ארחו אותם יפה במשרדיכם, הקפידו על שיח נעים וקשוב, חייכו (!) והבטיחו אווירה נעימה. 

 

3. התגמשות כלפי מועמד איכותי – חיונית!

 

זה בסדר שתגדירו את תנאי המשרה בפני המועמד – מסוגה, דרך היקפה ועד השכר בעבורה. עם זאת, חשוב שתגלו גמישות כלפי אלו שעשויים להעניק ערך אמיתי לעסק שלכם. עובדים טובים מודעים לערכם, כך שקיימת הסבירות שאת מה שהם לא יקבלו אצלכם, הם יקבלו במקום אחר (ומי כמוכם יודע עד כמה אגרסיבית “המלחמה” על העובדים האיכותיים).

 

שמרו על ראש פתוח בכל הקשור למבנה המשרה (לדוגמא: יום עבודה מהבית), שעות העבודה (העובד מבקש להתחיל לעבוד ב-10:00? שקלו זאת לחיוב) וגלו גמישות אפילו בשכר, כל עוד אתם סבורים כי העובד ראוי לתגמול. 

 

איך למצוא עובדים טובים

 

ואי אפשר לדבר על עובדים טובים מבלי לדבר על…

 

השקעת משאבים במציאת עובדים טובים הכרחית, אך אל תשכחו לשמר את העובדים הטובים שכבר גייסתם! במידה רבה, שימור עובד מורכב יותר מגיוס עובד איכותי חדש, שכן העובד הקיים עלול לסבול ממידה מסוימת של שחיקה, מיצוי ורצון להתקדם לתפקידים חדשים. השקיעו בשימורם של אלו המספקים לכם ערך, וזכרו כי בלעדיהם אינכם יכולים להשיט את הספינה הגדולה – העסק שלכם.

 

מציאת עובדים טובים מותנית בתהליך גיוס יעיל, איכותי ומהיר! לפרטים אודות מערכת גיוס עובדים מקוונת שתתרום להתייעלותכם, התקשרו כעת – 072-330-1601

יצירת קשר

Contact Us

[contact-form-7 404 "Not Found"]

דילוג לתוכן