קופל ראם מתקדמת אל המחר ומפתחת מוצרים רספונסיבים אשר מאפשרים לארגון “חיבור” ישיר לעובדיו בכל מקום ובכל זמן.

צור קשר

איך עוברים ראיון במחלקת משאבי אנוש?

איך לעבור ראיון במחלקת משאבי אנוש?

 

“התרשמנו מקורות החיים שלך ונשמח להכירך” – קבלת תגובה שכזו על שליחת קורות החיים למשרה בה התעניינתם ללא ספק משמחת, אך באותה הנשימה גם יוצרת ציפיות שמזינות את המתח.

 

לקראת ריאיון העבודה הבא שלכם (שבתקווה תעברו אותו בהצלחה!), החלטנו לשתף אתכם במספר טיפים שאימוצם עשוי להדגיש את מהותכם, ערככם והפוטנציאל שלכם. ובקיצור? להגדיל את סיכויי המעבר שלכם! 

 

איך עוברים ראיון במחלקת משאבי אנוש?

 

האם ישנה נוסחה מוכחת להצלחה בראיון משאבי אנוש?

 

נוסחה מדעית-ודאית? בוודאי שלא. ומה בכל זאת יש? מספר דברים שיכולים להגדיל את סיכויי המעבר שלכם, ולכן כדאי לפתח להם מודעות וליישם אותם במעמד הריאיון:

 

  • זומנתם לריאיון בשעה 10:15? הגיעו ב-10:00 – רכבת לא מחכה לנוסעים המאחרים, ומראיינים לא מגייסים (כמעט תמיד) את המועמדים המאחרים לריאיון העבודה הראשון. הצלחה בריאיון מחלקת משאבי אנוש (קל וחומר שהריאיון הראשון) מותנית בעיקר ברושם שתשאירו. עם הגעתכם לריאיון בשעה שזומנתם, אתם משקפים אוטומטית רצינות, התלהבות ונכונות. זמן הוא משאב יקר, ומגייסים מעריכים מאד את אלו המכבדים אותו. 
  • הכירו את מי שצפוי לראיין אתכם – לרוב, אנשים שמחפשים עבודה מתראיינים למספר מקומות במקביל. מכאן, שלא תמיד יש להם את הפנאי (או שהם פשוט לא מרגישים צורך) לקרוא ולהעמיק בכל משרה ובארגון המגייס. ומה חשוב שתדעו? שישנו סיכוי של 100% שהמראיין יפנה אליכם את השאלה: “שמעת עלינו? אתה מכיר אותנו?”. במידה שתשיבו “לא”, הרושם הראשוני במצב שכזה עלול להיפגע, שכן המגייס יתרגם את חוסר ההיערכות שלכם לריאיון כחוסר רצינות ועניין. המסקנה: למדו היטב (!) את אופי המשרה, הציפיות מכם וגם מיהו הארגון שבמשרדיו אתם יושבים. 
  • השיבו על שאלות, אל תספרו סיפורים – חשוב לזכור כי ראיון במחלקת משאבי אנוש אינו מונולוג, אלא דו שיח. ומדוע אנו מציינים זאת? משום שלעתים מועמדים נוטים “להתפזר” עם סיפורים שכלל אינם רלוונטיים. בכדי להימנע ממצב שכזה שעלול להתיש את המגייסים וכך לפגוע בסיכוייכם, השיבו אך ורק (!) על מה ששואלים אתכם. לדוגמא: על השאלה “מהו התפקיד האחרון שביצעת ומדוע בחרת לחפש משרה חדשה?”, השיבו בצורה עניינית, מבלי להרחיב את התשובה לתפקידים שביצעתם בתחילת הקריירה, היכן למדתם ואיפה אתם רואים את עצמכם בעוד עשר שנים. היו ממוקדים. 
  • חייכו. זה תמיד עוזר – בסופו של דבר, ריאיון במחלקת משאבי אנוש הוא פגישה מקצועית. למרות ההילה הרשמית שסביבו, תמיד יהיה מקום בחדר גם לחיוך שלכם. הקפידו על ארשת פנים מוארת ונעימה, הגיבו בצחוק לבדיחות ולפאנצ’ים של המגייסים וצרו סביבכם אווירה חיובית. המגייסים לא מעריכים מעומדים אך ורק על פי איכויותיהם המקצועיות, אלא גם בהתאם לערך החברתי-אנושי שהם יוכלו להביא לארגון.

 

ב-kopel reem אנו מלווים תהליכי גיוס עם תוכנות ייעודיות לגיוס, קליטה וניהול עובדים בארגונים. לפרטים נוספים, התקשרו – 072-3301601

יצירת קשר

Contact Us

[contact-form-7 404 "Not Found"]

דילוג לתוכן