קופל ראם מתקדמת אל המחר ומפתחת מוצרים רספונסיבים אשר מאפשרים לארגון “חיבור” ישיר לעובדיו בכל מקום ובכל זמן.

צור קשר

אסטרטגיות מצוינות לחיפוש עובדים

והנה עובדה שאולי לא תפתיע אתכם או תחדש לכם, אך ראוי להזכיר אותה: ההצלחה שלכם מתחילה ונשענת על איכותו של ההון האנושי-מקצועי שלכם! למצוא עובדים? אפשר די בקלות.

 

למצוא עובדים איכותיים שיעשו אתכם דרך משמעותית? קצת יותר קשה. אז רגע לפני שאתם משקיעים משאבים יקרים, הנה תזכורת לשיטות ואסטרטגיות יעילות שעשויות להניב לכם גיוסים איכותיים.

 

אסטרטגיות לגיוס עובדים – גבשו, אמצו ויישמו!

 

כמו עוד בעלי עסקים אחרים, גם אתם רוצים את הטובים ביותר אצלכם! העובדים הם המנוע של העסק, והצלחתו, איך שלא תהפכו את זה, מותנית במידה רבה בהם. הדרך אל עובדים איכותיים עוברת בהכרח בגיבוש ויישום אסטרטגיות גיוס איכותיות.

 

לפניכם, הצעות למספר שיטות אותן תוכלו לאמץ בסבב הגיוס הבא שלכם:

 

  • חברות השמה – מדובר על הדרך הקלאסית והנוחה, שבמידה רבה חוסכת מכם את ההתעסקות בכל הקשור לגיוס עובדים. ואיך זה עובד? אתם מפקידים בחברת השמה חיצונית את האחריות לגיוס עובדים, וזו מפנה אליכם לריאיון (טלפוני או פרונטלי) את אלו העונים על דרישותיכם. היתרון האדיר הוא האפשרות שלכם להקל על מחלקת משאבי האנוש, שזוכה בפנאי להתעסק בדברים אחרים מלבד גיוסים. 
  • פרסום ברשתות החברתיות – הדרך הנגישה והקלה ביותר היא לפרסם משרות ברשתות החברתיות. בכדי להבטיח פניות רלוונטיות (ובתקווה איכותיות), יש לפרסם את המודעות בקבוצות מתאימות הרלוונטיות לתחומכם. 
  • עובד מביא עובד – העובדים שכבר גייסתם עשויים לעזור לכם בגיוס עובדים חדשים! המון ארגונים מעודדים עובדים להביא למקום העבודה את חבריהם, כאשר על גיוסים מוצלחים הם אף מתוגמלים. 
  • פרסום משרות באתר החברה – ישנם המון אנשים שלפני שהם מחפשים תפקיד הם מחפשים חברה לעבוד בה. כלומר, הם נחושים לעבוד בארגון מסוים מתוך חיבור למוצר, לעשייה או לערכים שלו. ולכן, כדאי מאד לפרסם משרות פנויות גם באתר הבית שלכם, וכך לתת פתח למועמדים נלהבים שרוצים לעבוד אצלכם.

 

אסטרטגיות לגיוס עובדים

 

איך תוכלו להגדיל את מספר הפניות האיכותיות אליכם?

 

שימו לב כי מודעת הדרושים שלכם כוללת מלבד תיאור המשרה גם את הדברים הבאים:

 

  • כמה מילים על הארגון (ותק, מהלכים בולטים, אג’נדה)
  • המוצר / השירות המרכזי שלכם
  • הערך שאתם מביאים עם העשייה שלכם
  • מהי סביבת העבודה שאתם מספקים לעובדיכם?

 

קיבלתם פניות? תנו למערכת גיוס אוטומטית לעשות את העבודה

 

פרסמתם את המשרה, קיבלתם פניות ובשלב זה אמורה להתחיל העבודה הקשה – מעבר על קורות החיים. אז אפשרות אחת היא להיצמד למודל העבודה הקיים, ולצפות ממנהלי משאבי האנוש לעבור על עשרות (ולעתים גם על מאות!) קורות חיים שנשלחו. אפשרות נוספת היא לייעל משמעותית את תהליך הסינון עם מערכת גיוס אוטומטית! המערכת שלנו יודעת לחלץ נתונים מתוך קבצי קורות החיים שנשלחים אליכם, ולדרג את מידת התאמתם של המעומדים למשרה בהתאם לפרמטרים שתגדירו. לפרטים נוספים, פנו אלינו כעת – 072-330-1601 

יצירת קשר

Contact Us

[contact-form-7 404 "Not Found"]

דילוג לתוכן