קופל ראם מתקדמת אל המחר ומפתחת מוצרים רספונסיבים אשר מאפשרים לארגון “חיבור” ישיר לעובדיו בכל מקום ובכל זמן.

צור קשר

כרטיס עובד – למה כדאי לארגונים להנפיק כרטיס עובד מקוון?

כרטיס עובד מקוון

כרטיס עובד – למה מומלץ לארגונים להנפיק כרטיס עובד מקוון?

מהו כרטיס עובד מקוון ומהם היתרונות הנלווים לשימוש בו הן ברמת המעסיק והן ברמת העובד? כל מה שצריך וחשוב לדעת על כרטיס עובד מקוון במאמר שלפניכם.

 

על פי חוקי העבודה ופקודת המיסים במדינת ישראל, כל עובד נדרש למלא טופס 101 עם תחילת העסקתו במקום עבודה כזה או אחר ובתחילת כל שנת מס ובכל מקרה בו חלו שינויים בפרטיו האישיים. טופס 101 מוגדר בפקודת המיסים כ-“כרטיס עובד ובקשה להקלה ולתיאום מס על ידי המעביד” והוא נחוץ לצרכי חישוב משכורת העובד/ת בהתאם להקלות, ההטבות וזיכוי המס להן הם זכאים.

כרטיס עובד - למה כדאי לארגונים להנפיק כרטיס עובד מקוון?

מהו כרטיס עובד מקוון?

 

כרטיס עובד מקוון (טופס 101 מקוון) הוא למעשה גרסה מתקדמת ומשודרגת של כרטיס העובד המסורתי (טופס 101) הנדרש אך ורק לצרכי חישובי מס כחלק מהליך חישוב שכר העובד/ת. בדומה לכרטיס העובד המסורתי, גם הכרטיס המקוון כולל בתוכו את כל פרטיו האישיים של העובד, כאשר השימוש בכרטיסים המקוונים מאפשר למעסיק ניהול תיק עובד באופן מקוון וליהנות ממגוון רחב של יתרונות יחד עם יעילות ונוחות הקיימת בהתליכים מקוונים.

 

כרטיס עובד מקוון – איך זה עובד?

 

הנפקה של כרטיס עובד מקוון מתאפשרת בארגונים, חברות ועסקים בהם פועל פורטל ארגוני המשלב בתוכו מערכת המאפשרת ניהול תיק עובד באופן מקוון. מערכת זו קשורה גם למערכות ניהול משאבי אנוש שונות, כאשר הנפקת הכרטיס מתבצעת באופן מקוון דרך המערכות הממוחשבות השונות בהן נעשה שימוש בארגון, בחברה או בית העסק. חשוב לציין שכרטיסי העובד הדיגיטליים יכולים להתממשק לכל מערכת נוכחות הקיימת בארגון ולמערכות ממוחשבות נוספות המצויות בארגון, לרבות, מערכות לביצוע בדיקת תלושי שכר.

כרטיס עובד - למה כדאי לארגונים להנפיק כרטיס עובד מקוון?

 

כרטיס עובד מקוון – היתרונות הנלווים לאופן השימוש בו

 

כרטיסים מקוונים אלו, משמשים את המעסיק למגוון רחב של מטרות וביניהן:

 

• פיקוח ובקרה על נוכחות העובדים ורישום מדויק של שעות וימי העבודה בהתאם להעברת כרטיס עובד מקוון במערכות הנוכחות הקיימות בארגון, בחברה או בבית העסק.

 

• מתן הרשאות כניסה לאזורי עבודה שונים, הן ברמה הפיזית והן ברמה הממוחשבת.

 

• ניהול תיק עובד – ניהול מקוון המאפשר גישה לכל פרטיו של העובד באופן נגיש ומקוון.

ניהול תיק עובד באופן מקוון

 

במקביל, הימצאותו של כרטיס עובד מקוון מאפשר גם לעובדים ליהנות ממספר יתרונות לא מבוטלים, וביניהם:

 

• דיווח מדויק על שעות עבודה.

 

• אפשרות לשימוש בכרטיסים לצורך קבלת הטבות שונות המוצעות לחברי הארגון על ידי גופים עסקיים כאלו ואחרים.

 

• שימוש בכרטיס העובד המקוון והדיגיטלי לצרכי תשלום עבור רכישת מזון בקפיטריה ו/או שימוש בכרטיס במכונות האוטומטיות המצויות במשרדי הארגון.

 

מעבר לכל אלו, הימצאותם של כרטיסי עובד מקוונים בקרב עובדי הארגון, החברה או בית העסק, מאפשרים גישה למעסיק ולכלל העובדים אל פורטל משאבי אנוש ארגוני (פורטל HR), באמצעותו ניתן בין היתר לטפל בבקשות שונות של עובדי הארגון, להפיץ עדכונים שונים הרלוונטיים לכלל העובדים ו/או לשלוח הודעות פרטניות לכל עובד/ת ולבצע מגוון רחב של פעולות מקוונות הקשורות לצרכי העבודה היומיומית ברמת הארגון.

 

כרטיס עובד מקוון – שאלות תשובות

 

מהו כרטיס עובד?

כרטיס עובד הוא למעשה טופס 101 שכל עובד חייב למלא עם תחילת העסקתו במקום עבודה כזה או אחר ובתחילת כל שנת מס ובכל מקרה בו חלו שינויים בפרטיו האישיים.

מהו כרטיס עובד מקוון?

כרטיס עובד מקוון (טופס 101 מקוון) הוא למעשה גרסה מתקדמת ומשודרגת של כרטיס העובד המסורתי (טופס 101). כאשר כאשר השימוש בכרטיסים המקוונים מאפשר למעסיק ניהול תיק עובד באופן מקוון וליהנות ממגוון רחב של יתרונות.

למה חשוב להפיק כרטיס עובד?

כרטיס עובד נחוץ לצרכי חישוב משכורת העובד/ת בהתאם להקלות, ההטבות וזיכוי המס להן הם זכאים.

כיצד אפשר להפיק כרטיס עובד באופן מקוון?

הנפקה של כרטיס עובד מקוון מתאפשרת בארגונים, חברות ועסקים בהם פועל פורטל ארגוני המשלב בתוכו מערכת המאפשרת ניהול תיק עובד באופן מקוון.

למה ארגונים צריכים כרטיס עובד חכם?

כרטיסים מקוונים אלו, משמשים את המעסיק למגוון רחב של מטרות כגון: ניהול יעיל של משאבי אנוש, פיקוח על נוכחות העובדים, מתן הרשאות כניסה לאזורי עבודה שונים, ניהול תיק עובד ועוד.

מהם היתרונות של כרטיס עובד מקוון?

כרטיס עובד מקוון בקרב עובדי ומנהלי הארגון מאפשר גישה אל פורטל משאבי אנוש ארגוני (פורטל HR), באמצעותו ניתן בין היתר לטפל בבקשות שונות של עובדי הארגון, להפיץ עדכונים לכלל העובדים, לשלוח הודעות פרטניות לעובדים ולבצע מגוון רחב של פעולות מקוונות הקשורות לצרכי העבודה היומיומית ברמת הארגון.

 

למידע נוסף אודות ניהול כרטיס עובד עם Kopel Reem – צרו קשר

יצירת קשר

Contact Us

[contact-form-7 404 "Not Found"]

דילוג לתוכן